Rama: Do bashkohem me 100 mijë vullnetarët të pastrojmë Shqipërinë

16.11.2013 Balkanweb publikon mesazhin qe kryeministri i vendit sapo ka postuar ne faqen e tij te Facebook: TIRANE-Kryeministri Edi Rama një ditë pas vendimit të refuzimit të operacionit për shkatërrimin e lëndëve kimike të Sirisë, i ka bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në nismën për të “Pastruar Shqipërinë” më 22 nëntor, në mënyrë që fryma… Read more »

Lefter Koka, Ministri i Mjedisit i bashkohet Green Bus Tour

Ditën e martë, më 12 nëntor 2013 Ministri i Mjedisit, z. Lefter Koka iu bashkua lëvizjes “Ta pastrojmë Shqipërinë në një ditë”. Ai udhëtoi së bashku me vullnetarët e Autobusit të Gjelbërt drejt qytetit të Durrësit për të dhënë mbështetjen e tij për aksionin e datës 22 nëntor, të organizuar nga lëvizja civile Green Line Albania…. Read more »

Mesazhi Promocional ne Ora News

Tirane me 11.11.2013. Ora 20.00 Ora News transmeton per here te pare spotin televiziv te “Ta Pastrojme Shqiperine ne Nje Dite 2013″. Spoti televiziv eshte xhiruar ne Kodrat e Liqenit te Farkes dhe percjell mesazhin qe te gjithe se bashku pavaresisht se cfare profesioni kemi dhe sa te zene jemi ne ditet tona mund te… Read more »

Te rejat nga Vlora

Vlore 08.11.13 Udhetimi mbreslenes i nje kohe te bukur shoqeroi vullnetaret pergjate rivieres shqiptare. Nje pamje mahnitese, nje atmosfere e kendshme e krijuar nga te gjithe pjesmarresit e Green Bus Tour. Foto artistike me pamje nga deti Jon por dhe ato qe I irritonin dhe I nervozonin,foto me mbeturina pergjate rruges deri ne Vlore. Me… Read more »

“Ta pastrojmë Shqipërinë” mbërrin në Vlorë

Vizion Plus na ka ndjekur ne kete rrugetim tonin te Green Bus Tour. Ne faqen e tyre sot do te lexoni. Autobusi me misionarët e nismës “ta pastrojmë shqipërinë” zbarkoi në vlorë këtë të premte. Në një nga qytetet epiqendër të turizmit shqiptar dhe ku pastërtia është një nga elementët kyç të tërheqjes së turistëve,… Read more »

Green Bus Tour 07.11.2013

07.11.13 Green bus tour pas nje nate te kendshme tek Hotel Mano Sarande,starton diten me takimin organizuar ne bashkine e qytetit me kryetarin z. Stefan Cipa dhe gjithe stafin e bashkise. Nje pritje mjaft e ngrohte dhe bashkepunuese. Z Cipa u shpreh se nisma te tilla duhen gjithmone perkrahur dhe ndaj bashkohet  ne 22 Nentor … Read more »

MMSR mbështet “Ta Pastrojmë Shqipërinë në një Ditë”

Në 29 Tetor MMSR publikoi ne faqen e saj zyrtare mbështetjen për aksionin më të madh të aksionit të pastrimit vullnetar në të gjithë vendin:  Në 22 nëntor, të gjithë duhet të kthehemi në vullnetarë për të pastruar Shqipërinë nga mbetjet. Ky ishte mesazhi që Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, z. Erion Veliaj dhe… Read more »