Si u pastrua vullnetarisht Bregdeti Shqiptar nga Velipoja në Ksamil (fotot)

7 Gusht Bunec 1

GREEN LINE ALBANIA përmbylli në fundjavë fushatën “31 Ditë – 1 Plazh në Ditë” të aksioneve të pastrimit të bregdetit, si pjesë e nismës “Turizmi Gjelbër” e cila synon promovimin dhe zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm nëpërmjet një bregdeti të pastër dhe pa mbeturina e cila mbështetet nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregëtisë dhe… Read more »

Në 5 Qershor votojmë për komunitetin ku duam të jetojmë!

Cover Bregdeti

Në 5 Qershor votojmë për komunitetin ku duam të jetojmë! Në 5 Qershor, Ta Pastrojmë Bregdetin në Një Ditë!   Vullnetarizmi është ushtrimi i fundit i demokracisë! Vullnetarizmi është vota reale, për komunitetin ku duam të jetojmë! Të gjithë sëbashku të votojmë në 5 Qershor, për shtëpinë tonë të përbashkët, mjedisin. Me rastin e Ditës… Read more »

Pet Fair – Panairi i Kafshëve Shtëpiake

cover PET 500-V2

Green Line Albania sjell për herë të parë në Shqipëri “Pet Fair – Panairin e Kafshëve Shtëpiake”, i cili do të zhvillohet në Kopshtin Zoologjik të Tiranës, me rastin e Ditës së Tokës në datë 22 Prill 2017 nga ora 10:00 – 19:00. Panairi do të zhvillohet në bashkëpunim me Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit –… Read more »

#BehuVullnetar – Rrugëtimi Filloi!

received_758078317659078

Ditën e djeshme tek Qëndra Rinore TEN u lançua nisma më e re nga Green Line Albania, #BehuVullnetar – Histori Vullnetarizmi, që ka si qëllim promovimin dhe nxitjen e vullnetarizmit. Gjimnazistëve, studentëve, vullnetarëve dhe organizatave dhe pjesëmarrësve të tjerë, ju bashkuan edhe Zv. Ministrja e Arsimit Znj. Nora Malaj, Zv. Ambasadorja Gjermane Znj. Anke Holstein,… Read more »

Vullnetarizmi në Shqipëri, një “Viktimë” e sistemeve Qeverisëse.

sr16

Vullnetarizmi në Shqipëri, një “Viktimë” e sistemeve Qeverisëse. Vullnetarizmi: “Punë komuniste, pa shpërblim, vullnetarisht e realizuar nga masa e gjerë e punëtorëve dhe të rinjëve në Republikën Popullore Socialiste të Shqipërisë” – Fjalori Enciklopedik Shqiptar. Pikërisht ky ka qënë përkufizimi zyrtar për punën vullnetare gjatë periudhës së komunizmit në Shqipëri. Fatkeqësisht deformimi i konceptit të… Read more »

Mesazhi Promocional ne Ora News

Tirane me 11.11.2013. Ora 20.00 Ora News transmeton per here te pare spotin televiziv te “Ta Pastrojme Shqiperine ne Nje Dite 2013″. Spoti televiziv eshte xhiruar ne Kodrat e Liqenit te Farkes dhe percjell mesazhin qe te gjithe se bashku pavaresisht se cfare profesioni kemi dhe sa te zene jemi ne ditet tona mund te… Read more »

Te rejat nga Vlora

Vlore 08.11.13 Udhetimi mbreslenes i nje kohe te bukur shoqeroi vullnetaret pergjate rivieres shqiptare. Nje pamje mahnitese, nje atmosfere e kendshme e krijuar nga te gjithe pjesmarresit e Green Bus Tour. Foto artistike me pamje nga deti Jon por dhe ato qe I irritonin dhe I nervozonin,foto me mbeturina pergjate rruges deri ne Vlore. Me… Read more »

“Ta pastrojmë Shqipërinë” mbërrin në Vlorë

Vizion Plus na ka ndjekur ne kete rrugetim tonin te Green Bus Tour. Ne faqen e tyre sot do te lexoni. Autobusi me misionarët e nismës “ta pastrojmë shqipërinë” zbarkoi në vlorë këtë të premte. Në një nga qytetet epiqendër të turizmit shqiptar dhe ku pastërtia është një nga elementët kyç të tërheqjes së turistëve,… Read more »